Babe Iqualogy White Corrective Micellar Lotion 250ml

Babe Iqualogy White, lekeli ciltler için özel olarak geliştirilmiş cilt bakım serisidir. Babe Iqualogy White Corrective Micellar Lotion, cilt temizliğinde kullanılan, yüz, göz ve dudaklar için kullanılabilen, günlük mineral cilt temizleyicisidir. Bu ürünün en önemli özelliği tek bir ürün ile tüm yüzünüze uygulanabilir yapıda olmasıdır. Ayrıca toleransa sahip bir ürün olarak geliştirilmiş mineral losyon, tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur.

Yumuşak formülüyle cildi ve cilt üzerinde biriken kalıntıları ciltten nazikçe arındırır. Uygulama sonrası durulama gerektirmeyen pratik kullanımlı bir üründür. Lekeli cildin problemlerine uygun olarak geliştirilmiş bu ürün cildi temizlerken lekelerin neden olduğu cilt tonu eşitsizliğini dengelemek için bakım sunar.

“Cilt sadece makyaj yapıldığında temizlenmez.”

Cilt temizliği günlük cilt bakımının bir parçasıdır. Cildimize sadece makyaj yaptığımızda değil, her günlük olarak temizlemeliyiz. Cilde makyaj yapmasanız dahi gün içinde maruz kaldığı kir, yağ ve dış etkenlerin neden olduğu kirli hava vs. cilt üzerinde birikinti oluşturur. Bu birikintiler temizlenmediğin de cilt üzerinde bir tabaka oluşturarak cildin nefes almasını önlemektedir.
Cilt üzerinde birikintilerin neden olduğu tabaka cildin nefes almasını etkilemesinin yanında sivilce oluşumu, solgun, mat cilt görünümü ve ileri dönemde kırışıklık deformasyon gibi etkilere yol açabilir. Bu nedenle cilt bakımında birinci sırada cilt temizliğinin düzenli yapılması gelmektedir.

Cilt temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktalar;

1- Cilt temizliğinin doğru yapılması
2- Kullanılan ürünün cilt tipine uygun seçilmesi
3- Günlük el temizliğinde kullanılan temizleyici sabunların cilt temizliği için kullanılmaması
4- Yüz temizliğiyle ilgisi olmayan temizleyiciler, cildin kuruması, tahriş olmasına neden olabilir, bu nedenle yüz temizliği için uygun ürünlerin tercih edilmesi
5- İçerisinde deterjan, sabun özelliği bulunan ürünlerin tercih edilmemesi gibi detaylar göz önünde tutulmalıdır.

Cilt temizliğinde kullanılan temizleyicilerin içinde ciltte tahrişe neden olabilecek, kurutucu etkiye neden olan kalıp sabun vs. kullanılmamalıdır. Bu tarz ürünler cildin yüzeysel olarak temizleyebilir ancak yüz temizleyicisiyle aynı etkiyi sağlamaz. Cildin nem dengesini bozar.

Babe Iqualogy White Corrective Micellar Lotion cildinizin nem dengesini bozmadan, kir ve birikintilerden kolayca arındırır. Yapmanız gereken sadece bir parça pamuk ile ürünü nazikçe cildiniz uygulamanız olacaktır. Cildiniz yağlı, kuru gibi özel gereksinimleri olan cilt tipi dahi olsa hassas formülüyle tüm ciltlerin kullanımına uygun yapıda bir üründür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir